PASTALAR ORDULU KADINLARIN ELİNDE ŞEKİL ALIYOR

 

PASTACI ÇIRAĞI KURSU’NA KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) tarafından açılan Pastacı Çırağı Kursu yeni pastacıların yetişmesine imkân sunarken, birçok kadının da ev ekonomisine destek oluyor. Kadınların ellerinde özenle şekillenen pastalar, görüntüsü ile kendine hayran bırakıyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) açtığı kurslarla vatandaşların bilgi ve beceri yönlerini ortaya çıkarmanın ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarının yanı sıra yeni mesleklerin öğrenilmesini sağlıyor. Bu zaman kadar sayısız kurs açan ORMEK, şimdi ise Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında açtığı Pastacı Çırağı Kursu kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor.

 

KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

 

Kursta, pasta yapım tekniklerini, pastacılıkta kullanılan araç gereçleri ve malzemeleri öğrenen kursiyerler, pastacılık mesleğine de adım adıyor. Haftanın belirli günlerinde ORMEK mutfaklarında eğitim alan kursiyerler, pasta ve çeşitlerinin yapımını uzman eğitmenler tarafından uygulamalı olarak öğrenerek meslek ediniyor. Kursa katılan kadınların kimi pasta yapımını hobi olarak öğrenirken kimi ise hazırladıkları pastaları satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

 

KURS SONUNDA SERTİFAKA VERİLİYOR

 

Belirlenen azami eğitim saatlerini tamamlayan kursiyerler, kurs sonunda ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgeleri almaya hak kazanıyor.