Ordu’da uzun süredir tartışma konusu olan Altınordu Revizyon İmar Planı Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandı.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi yapıldı. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında düzenlenen toplantıda, uzun süredir Altınordu ilçesinin gündemini meşgul eden Revizyon İmar Planı ele alındı.

 

Tüm kesimlerin talep ve raporları dikkate alınarak hazırlanan Revizyon İmar Planı Ordu Büyükşehir Meclisi’nde oylandı. Tüm üyelerin oy birliği ile kabul ettiği Revizyon İmar Planı Altınordu Belediyesi tarafından askıya çıkarılacak. Bir aylık askı süresinin tamamlanmasının halinden revizyon imar planı yürürlüğe girmiş olacak.

 

İmar planının kabul edilmesinin ardından, konuşma yapan Başkan Güler, “Demek ki çok kısa zamanda da imar planı yapılabiliyor, onaylanabiliyor ve itirazlar karara bağlanabiliyor. Böylece daha önceden aylarca süren birtakım spekülasyonlara neden olan konu hem Büyükşehrimizin hem de Altınordu’muzun değerli çalışmalarıyla gayet güzel bir konsensusla çıkmış oluyor” dedi.

 

Başkan Güler, şöyle devam etti:

 

“İlk defa Ordu’muzda karşılıklı anlayışın bazı iyi niyetli olmayan insanlara bir cevabıdır bu. Demek ki çok kısa zamanda da imar planı yapılabiliyor, onaylanabiliyor ve itirazlar karara bağlanabiliyor. Böylece daha önceden aylarca süren birtakım spekülasyonlara neden olan konu hem Büyükşehrimizin hem de Altınordu’muzun değerli çalışmalarıyla gayet güzel bir konsensusla çıkmış oluyor. Ben de imar komisyonumuza ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Demek ki oluyormuş arkadaşlar. Biz bunu yaptık şimdi Sayın Valimizden de istirham edeceğim o imzaladıktan sonra askıya çıkacak. Dedikoduları yapmanın alemi yok demek ki istenince oluyormuş. Ben Ordu’yu kutluyorum.”

 

ESKİPAZAR CAMİİ İBADETE AÇILIYOR

 

Başkan Güler, bir süredir restorasyon çalışmaları devam eden Eskipazar Camiinin ibadete hazır hale geldiğinin müjdesini de verdi. Başkan Güler, tarihi caminin iki hafta sonra resmi açılışla ibadete açılacağını belirtti.

 

Başkan Güler şöyle konuştu:

 

“Önümüzde Kurban Bayramımız var. Hayvan Pazarı ve Eskipazar Camii’nde incelemelerde bulundum. Gayet canlı bir pazar var. Allah hayırlı etsin, bayramınızı tebrik ediyorum. Eskipazar Camisinin minaresi de yerleştirildi. 600 yıllık bir camiyi inşallah diğer tesisatıyla birlikte halkımızın hizmetine sunmaya başladık. Geçen yıl orada teravih namazını kılmıştık, bu sene de Cuma namazı kılınmaya başlandı. İki hafta sonra resmi açılışını yaparak ibadete açılışını yapacağız. Burası Hacıemiroğlu Beyliğinin de Ordu’daki önemli bir eseri. Bizlere yiğit adamlar çok güzel eserler bırakmışlar. Gücümüzü ortaya koyan çok önemli bir eser.”