Karadeniz’in yaylalarını birbirine bağlayacak olan “Yeşil Yol Projesi”nde çalışmalar sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar kapsamında Akkuş ilçesinde Çaldere-Ormancık-Salman-Seferli-Akpınar bağlantısında stabilize ve onarım çalışması gerçekleştirerek yolun alt yapısını hazır hale getiriyor.

 

Yapılan çalışmalarla ilçeleri modern yollarla buluşturan ekipler, turizme ciddi katkı sunacak Yeşil Yol çalışmalarına da büyük önem veriyor.Akkuş ilçesinde 17 bin 600 km’lik yolun 3 bin 600 km’lik bölümünde beton çalışmalarını tamamlandı. 10 km’lik bölümde de stabilize çalışmalarını tamamlayan ekipler kalan kısımları da beton dökümüne hazır hale getiriyor. Öte yandan ekipler standardını da yükselttiği yolun genişliğini 5 metreden 12 metreye çıkardı.

 

SAMSUN’A KADAR UZANIYOR

 

İlçenin önemli bağlantılarından birisi olan 17 bin 600 km’lik grup yolu, Samsun’un Ayvacık, Salıpazarı, Terme ilçeleri ile Ordu’nun İkizce, Çaybaşı ve Ünye ilçelerine de ulaşım imkanı sağlıyor.

 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmalar kapsamında Akkuş ilçesinde stabilize ve onarım çalışmalarına devam ediyor. 3 bin 600 km’lik kısmı betonla buluşturulan güzergahın 10 km’lik bölümünde stabilize çalışmaları tamamlandı. Ekipler kalan kısımlarda çalışmalarını sürdürerek yolun alt yapısını beton dökümüne hazır hale getiriyor.

 

 

9 İLİN YAYLALARINI BAĞLAYACAK

 

Öte yandan 125 km’lik kısmı Ordu Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan Yeşil Yol Projesi ile Samsun, Ordu, Giresun, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin’in yayları üst kottan birbirine bağlanmış olacak.