Valiliğimizin himayesinde, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi, Ünye Belediyesi ile diğer kamu kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen “Ordu Kültürel Etkinlik Takvimi” kapsamında “Sevgi Dilimiz: Yunus Emre” konulu konferans düzenlendi.

Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen konferansa, Vali Muammer Erol, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, bazı daire müdürleri, Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehrin ajandası özelliğini taşıyan ve Ordu’da yapılan kültürel etkinliklerin herkese ulaşabilmesi için oluşturulan “Ordu Kültürel Etkinlik Takvimi” çerçevesinde, Mart ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sevgi Dilimiz: Yunus Emre” konulu konferansa, Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Tatcı konuşmacı olarak katıldı.

40 yıldan buyana Yunus Emre üzerine çok sayıda araştırmalar yaptığını ve eserler yayınladığını belirten Dr. Mustafa Tatcı, sunmuş olduğu konferansta Yunus Emre’yi üç bölüm halinde anlatmaya çalıştı. Yunus kimdir? Bugüne kadar hangi belgelerle gündeme gelmiştir? Hayatı ve divanı konularında bilgiler verdi.

Vali Muammer Erol, konferansın sonunda Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Tatcı’ya teşekkür ederek, çiçek takdim etti.